Informacja o naborze na bezpłatne warsztaty dla rodziców w CWR Pomost

Warszaty dla rodziców
Cykl 4 spotkań, na których omówimy sposoby komunikacji budujące relację oraz przeszkody na tej drodze. Odszukamy zasoby wspierające kompetencje rodzicielskie i odszukamy wzorce, które wzmacniają bądź osłabiają pełnienie roli rodzica.
Spotkania będą odbywać się w środy w godz. 9.00-11.00
23.10, 13.11, 20.11, 27.11.
Na warsztaty zapraszamy wszystkich rodziców chętnych rozwinąć się w wymienionych obszarach.
Grupa do 16 osób.
Poszczególne tematy:

1. Moje zasoby rodzicielskie
2. Bariery komunikacyjne
3. Komunikat Ja i jego moc relacyjna
4. Wzorce rodzicielskie

Warsztaty weekendowe – zajęcia psychoedukacyjne (6h)

26.10.2024 – Oswoić złość

Na warsztaty zapraszamy rodziców, którzy chcą przyjrzeć się swoim reakcjom na trudne zachowania dzieci. Nauczymy się rozpoznawać zapalniki wywołujące złość, konstruktywnych sposobów reagowania, odróżniania agresji od złości, itp.

Grupa do 16 os.

30.11.2024 – Depresja młodzieży

Warsztat dla rodziców, u których nastoletnich dzieci została zdiagnozowana depresja i tych, którzy chcą dowiedzieć się o jej możliwych wczesnych symptomach. Omówimy sposoby radzenia sobie z codziennością kiedy w rodzinie „zamieszka” depresja, wspólnie poszukamy metod dbania o siebie, by zatroszczyć się o tych, którzy dbają o innych.

Grupa do 16 osób

Warsztaty dla par

Spotkania dedykowane parom, które chcą wzmocnić relacje i lepiej zrozumieć siebie. Zajęcia skupiają się na rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, rozwiązywaniu konfliktów, budowaniu zaufania oraz pogłębianiu więzi emocjonalnej. Warsztaty tworzą bezpieczną przestrzeń do rozmowy o potrzebach, oczekiwaniach i wyzwaniach w związku, a także oferują praktyczne narzędzia, które pomagają parom lepiej radzić sobie w codziennych sytuacjach. Udział w warsztacie poprzedza spotkanie konsultacyjne we wrześniu. Spotkania zaczynają się od października, co dwa tygodnie, w czwartki od godziny 18.00 do 20.00.