Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Janusz Korczak

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta

Jan Paweł II

Przedszkole Miejskie nr 2 to jedno z najbardziej fascynujących miejsc dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Troszczymy się o to, by nasza placówka była bezpiecznym miejscem, gdzie dzieci są radosne i twórcze, gdzie mogą rozwijać swoje dziecięce talenty i zainteresowania oraz świetnie się bawić. Dbamy o to, aby atmosfera w naszym przedszkolu była ciepła i pełna życzliwości. Wykwalifikowany personel zawsze z uśmiechem wspiera nasze pociechy w ich rozwoju. Każde dziecko jest inne i rozwija się we własnym tempie, a my mamy tego świadomość, dlatego staramy się zapewnić odpowiednie warunki i zaspokoić indywidualne potrzeby wczesnej edukacji.

Nasze Przedszkole znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji,  przy ul. Dużej 1a. Placówka posiada duży oraz pięknie zagospodarowany plac zabaw.

Niezaprzeczalnym atutem naszej placówki jest własna kuchnia, w której przygotowywane są posiłki dla dzieci. Doświadczone Panie kucharki gotują smaczne, urozmaicone dania, które spełniają normy w zakresie prawidłowego żywienia dzieci w przedszkolu. Posiłki spożywane są w spokojnej atmosferze i o regularnych porach.

Bardzo dużą wagę przykładamy do bezpieczeństwa naszych podopiecznych, dlatego w przedszkolu funkcjonuje elektroniczny system bezpieczeństwa. Wejście do przedszkola możliwe jest tylko dla osób posiadających specjalną kartę.

Baza przedszkola

Od 27.05.2019r nasze przedszkole funkcjonuje w nowoczesnym budynku, wybudowany w systemie modułowym, wyposażonym w najnowsze technologie umożliwiające dostosowanie parametrów do wymagań użytkowników. Powierzchnia użytkowa naszej placówki to 1700 m2. Na co składa się 9 przestronnych oraz funkcjonalnych sal przedszkolnych, każda z własną toaletą i magazynkiem. Niezależny węzeł żywieniowy, gabinety administracyjne, szatnie dla dzieci, przestronne korytarze, sala do zajęć muzyczno-ruchowych, gabinet dla specjalistów oraz dwa tarasy zewnętrzne, plac zabaw i obszerny teren zielony.

Rola nauczyciela – wychowawcy

Kadrę pedagogiczną Przedszkola Miejskiego nr 2 tworzą wykwalifikowani pedagodzy, specjaliści i bardzo życzliwi pracownicy obsługi i administracji. Wszyscy zatrudnieni nauczyciele to pedagodzy z powołania, którzy czerpią radość i satysfakcję w towarzyszeniu dzieciom w ich podróży i odkrywaniu świata każdego dnia. Dbają zarówno o poczucie bezpieczeństwa swoich podopiecznych jak i o ich rozwój fizyczny, emocjonalny, społeczny oraz intelektualny.

Wychowankowie mają w nauczycielach wsparcie, a ci każdemu dziecku zapewniają podmiotowe traktowanie i dbają o jego wszechstronny rozwój, który będzie bazą do dalszej edukacji.

Nauczyciele znają potrzeby i zainteresowania dzieci oraz atrakcyjnie prowadzą zajęcia. Konstruują ciekawe i bogate oferty zabaw i zadań, są dobrze przygotowani merytorycznie oraz metodycznie. Poszukują innowacyjnych rozwiązań, mają wysokie kwalifikacje, pracują z pasją ciągle doskonaląc swoje umiejętności.

Nasza kadra pamiętamy również o rodzicach i stara się uwzględniać ich potrzeby i oczekiwania. Utrzymuje stały i ścisły kontakt. Angażuje rodziców do pracy na rzecz przedszkola. Rodzice są naszymi sojusznikami, a działania nasze są skoordynowane i spójne.