„Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat.”

Janusz Korczak

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”

Jan Paweł II

Przedszkole Miejskie nr 2 to jedno z najbardziej fascynujących miejsc dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Troszczymy się o to, by nasza placówka była bezpiecznym miejscem, gdzie dzieci są radosne i twórcze, gdzie mogą rozwijać swoje dziecięce talenty i zainteresowania oraz świetnie się bawić. Dbamy o to, aby atmosfera w naszym przedszkolu była ciepła i pełna życzliwości. Wykwalifikowany personel zawsze z uśmiechem wspiera nasze pociechy w ich rozwoju. Każde dziecko jest inne i rozwija się we własnym tempie, a my mamy tego świadomość, dlatego staramy się zapewnić odpowiednie warunki i zaspokoić indywidualne potrzeby wczesnej edukacji.

Nasze Przedszkole znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji,  przy ul. Dużej 1a. Placówka posiada duży oraz pięknie zagospodarowany plac zabaw.

Niezaprzeczalnym atutem naszej placówki jest własna kuchnia, w której przygotowywane są posiłki dla dzieci. Doświadczone Panie kucharki gotują smaczne, urozmaicone dania, które spełniają normy w zakresie prawidłowego żywienia dzieci w przedszkolu. Posiłki spożywane są w spokojnej atmosferze i o regularnych porach.

Bardzo dużą wagę przykładamy do bezpieczeństwa naszych podopiecznych, dlatego w przedszkolu funkcjonuje elektroniczny system bezpieczeństwa. Wejście do przedszkola możliwe jest tylko dla osób posiadających specjalną kartę.

.

Baza przedszkola

Od 27.05.2019r nasze przedszkole funkcjonuje w nowoczesnym budynku, wybudowany w systemie modułowym, wyposażonym w najnowsze technologie umożliwiające dostosowanie parametrów do wymagań użytkowników. Powierzchnia użytkowa naszej placówki to 1700 m2. Na co składa się 9 przestronnych oraz funkcjonalnych sal przedszkolnych, każda z własną toaletą i magazynkiem. Niezależny węzeł żywieniowy, gabinety administracyjne, szatnie dla dzieci, przestronne korytarze, sala do zajęć muzyczno-ruchowych, gabinet dla specjalistów oraz dwa tarasy zewnętrzne, plac zabaw i obszerny teren zielony.

Rola nauczyciela – wychowawcy

Kadrę pedagogiczną Przedszkola Miejskiego nr 2 tworzą wykwalifikowani pedagodzy, specjaliści i bardzo życzliwi pracownicy obsługi i administracji. Wszyscy zatrudnieni nauczyciele to pedagodzy z powołania, którzy czerpią radość i satysfakcję w towarzyszeniu dzieciom w ich podróży i odkrywaniu świata każdego dnia. Dbają zarówno o poczucie bezpieczeństwa swoich podopiecznych jak i o ich rozwój fizyczny, emocjonalny, społeczny oraz intelektualny.

Wychowankowie mają w nauczycielach wsparcie, a ci każdemu dziecku zapewniają podmiotowe traktowanie i dbają o jego wszechstronny rozwój, który będzie bazą do dalszej edukacji.

Nauczyciele znają potrzeby i zainteresowania dzieci oraz atrakcyjnie prowadzą zajęcia. Konstruują ciekawe i bogate oferty zabaw i zadań, są dobrze przygotowani merytorycznie oraz metodycznie. Poszukują innowacyjnych rozwiązań, mają wysokie kwalifikacje, pracują z pasją ciągle doskonaląc swoje umiejętności.

Nasza kadra pamiętamy również o rodzicach i stara się uwzględniać ich potrzeby i oczekiwania. Utrzymuje stały i ścisły kontakt. Angażuje rodziców do pracy na rzecz przedszkola. Rodzice są naszymi sojusznikami, a działania nasze są skoordynowane i spójne.