Marecki Budżet Obywatelski

Szanowni Państwo,

rozpoczęła się nowa edycja Mareckiego Budżetu Obywatelskiego (MBO). Przyjmowanie propozycji zadań trwać będzie od 1 kwietnia 2022 r. do 22 kwietnia 2022 r. do godz. 23:59:59.

Zadania w ramach MBO mogą dotyczyć jednej z poniższych kategorii:
1) zadań twardych
2) zadań miękkich
Do kategorii zadań twardych zalicza się zadania polegające na budowie lub innych robotach budowlanych, modernizacji lub remoncie elementów infrastruktury miejskiej lub drogowej itp.
Do kategorii zadań miękkich zalicza się działania i wydarzenia o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym, ekologicznym, sportowym, rekreacyjnym, edukacyjnym itp. (np. warsztaty, koncerty, rajdy, wydarzenia sportowe itp.)

W projekcie budżetu miasta Marki na 2022 r. na realizację budżetu obywatelskiego przewidziana jest kwota 800 tys. zł.

Maksymalna wysokość środków przewidzianych na realizację w ramach MBO zadań w ramach kategorii:

• zadań twardych wynosi 650 tys. zł,
  • zadań miękkich wynosi 150 tys. zł.

Jak zgłosić projekt? Jak go wycenić? Gdzie szukać informacji?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie Państwo na stronie dedykowanej MBO – https://www.marki.pl/zdecyduj/jak

Zachęcam do składania projektów.

Burmistrz Miasta Marki – Jacek Orych