Projekt #20minutdlaMATEMATYKI

Projekt  #20minutdlaMATEMATYKI

Kierownikiem i autorem projektu jest Zuzanna Jastrzębska-Krajewska (www.jastrzebska-krajewska.pl)

Partnerami projektu są:

• Bliżej Przedszkola – Partner Medialny,

• Fundacja Wspomagania Rozwoju Dzieci Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej – Partner Merytoryczny i Strategiczny,

• Przedszkole Szesnastka im. I. Kwintowej w Olsztynie – Partner Organizacyjny.

Celem głównym projektu jest wprowadzanie skutecznych zmian w edukacji matematycznej zgodnej z potrzebami rozwojowymi dzieci w przedszkolu i w szkole [klasy I-III] poprzez świadome włączanie się do projektu #20minutdlamatematyki.

Cele projektu:

• Zachęcenie przedszkoli do włączania się do projektu celem organizowania efektywnej edukacji matematycznej wg koncepcji Dziecięcej Matematyki autorstwa E. Gruszczyk- Kolczyńskiej.

• Zapoznanie z koncepcją Dziecięcej Matematyki autorstwa E. Gruszczyk-Kolczyńskiej [zarówno dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, jak i edukacji wczesnoszkolnej].

• Motywowanie do wprowadzania zmian w edukacji matematycznej we współpracy placówki z rodzicami.

• Świadome stosowanie reguł i prawidłowe używanie pojęć matematycznych zawartych w ,,Dziecięcej Matematyce” przez nauczycieli i rodziców w edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, jak i domowej.

• Doskonalenie wiedzy i umiejętności nauczycieli w zakresie nowatorskich metod i form pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz uczniów w klasach I-III do prowadzenia zajęć, zabaw z edukacji matematycznej i dzielenia się tymi kompetencjami z rodzicami.

• Dostrzeganie możliwości efektywnego uczenia się przez dzieci poprzez stwarzanie i wykorzystywanie codziennych sytuacji życiowych do utrwalania wiadomości i umiejętności matematycznych.

• Wykorzystywanie okazji do upowszechniania wiedzy o skutecznych metodach i sposobach uczenia matematyki.

• Utrwalenie własnych wiadomości i umiejętności z zakresu podstaw matematyki.