Kto ty jesteś? – Polak mały. Zaproszenie do udziału w projekcie edukacyjnym „Markowa kultura dla przedszkola”.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w niezwykłym projekcie edukacyjnym „Markowa kultura dla przedszkola”, który realizujemy w ramach ogólnopolskiego programu „Kto ty jesteś? – Polak mały”.

To wyjątkowa okazja, aby wspólnie z dziećmi odkrywać bogactwo naszej kultury i tradycji. W ramach projektu realizowanych będzie wiele ciekawych aktywności, m.in.:

• Rodzinne Dożynki w Markach: Zabawa i wspólne świętowanie z całą społecznością (28 września, Marki ul. Kasztanowa 21, godz. 11:00-16:00)
  • Regularne zajęcia: muzyczne, plastyczne i interaktywne, które rozwiną talenty i zainteresowania dzieci (zajęcia będą realizowane na miejscu w Przedszkolu)
  • Spektakle teatralne, koncerty i wystawy: wycieczki do miejsc kultury, które pozwolą dzieciom poznać różne formy sztuki.
  • Konkurs na bajkę: zachęcamy dzieci do twórczego wyrażania siebie i tworzenia własnych opowieści. Najlepsze prace grupowe zostaną wydane w formie książki i słuchowiska!
  • Mikołajki: niezapomniana wizyta Mikołaja i uroczysty finał konkursu (2 grudnia, godz. 13:30-15:00)

Projekt jest całkowicie bezpłatny dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa.  Projekt Fundacji Filii Dei z Marek, pt. „Markowa kultura dla przedszkola”, realizowany w ramach programu Ministra Edukacji pod nazwą „Kto ty jesteś? – Polak mały” na 2024 r.

Aby wziąć udział w projekcie, prosimy o wypełnienie zgody na udział dziecka i udostępnienie jego wizerunku.

Zapraszamy wszystkie dzieci z Przedszkola Miejskiego  nr 2 „Mali Odkrywcy”  w Markach! W projekcie biorą udział 3 placówki przedszkolne.

kontakt do koordynatora projektu z ramienia Fundacji Filii Dei: karolina@filiidei.pl, kontakt do koordynatora z Przedszkola Miejskiego Nr 2 „Mali Odkrywcy”  – Justyna Jaczewska – e-mail: justynaabramska@wp.pl

Razem stworzymy niezapomniane wspomnienia dla naszych dzieci!