Marecki Budżet Obywatelski

1 kwietnia ruszyło zbieranie wniosków do tegorocznej edycji w Mareckim Budżecie Obywatelskim (MBO).

Po raz kolejny mieszkańcy Marek mogą zadecydować o przeznaczeniu części funduszy z miejskiej kasy.

Do rozdysponowania jest 800 tys. zł – 150 tys. zł na projekty miękkie i aż 650 tys. zł na projekty twarde. Jeśli chcesz, aby powstał nowy plac zabaw, park linowy czy siłownia plenerowa, marzysz o koncercie, warsztatach czy rajdzie to po prostu złóż wniosek do MBO.

Na stronie zdecyduj.marki.pl można znaleźć wszystkie niezbędne informacje, tutoriale i formularze, aby poprawnie złożyć propozycję zadania do Mareckiego Budżetu Obywatelskiego.

Każdy, kto ma z tym problem może skorzystać także z pomocy urzędników lub członków Zespołu ds. MBO pisząc na maila zdecyduj@marki.pl lub dzwoniąc 227811003 wew. 10.

Na złożenie poprawnie wypełnionego wniosku czekamy do 24 kwietnia do godziny 16:00.

Z inicjatywy mieszkańców do tej pory powstały m.in.:

·         wiaty na przystankach komunikacji miejskiej po jednej stronie alei Piłsudskiego

·         pumptrack

·         strefa relaksu-ogród zmysłów

·         górka saneczkowa

·         siłownie plenerowe przy Grunwaldzkiej, Turystycznej i Stawowej

·         strefa ćwiczeń i parki linowy w Parku Wolontariuszy

·         plac zabaw przy Skwerze Ks. Markiewicza

·         strefa odpoczynku i edukacji na Zieleńcu

·         odbyły się spektakle teatralne, rajdy oraz koncerty i warsztaty

Zapoznaj się z vademecum Mareckiego Budżetu Obywatelskiego na dedykowanej stronie zdecyduj.marki.pl.