Międzykulturowy Jarmark Świąteczny

Szanowni Państwo,

10 grudnia 2023 r. w godz. 12.00 – 18.00 serdecznie zapraszam do Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego przy ul. Wspólnej 40 na Międzykulturowy Jarmark Świąteczny. To co możemy obiecać, to świąteczna atmosfera i doskonała zabawa. W tym roku św. Mikołaj zaprosi Was do swojego miasteczka i na przejażdżkę kolejką. W domkach wystawowych znajdziecie ciekawe prezenty, wyroby rękodzielnicze, ozdoby choinkowe i łakocie. Dzieci i rodziców zapraszamy na warsztaty, gdzie pod okiem animatorów będzie można przygotować własnoręcznie świąteczne prezenty, a także bożonarodzeniowe pierniki. Odważni będą mogli spróbować wycieczki wirtualnymi saniami świętego Mikołaja. Urząd miasta Marki zaprosi na aromatyczną, świąteczną herbatę.

Na scenie tradycyjnie prezentować się będą mareckie szkoły i przedszkola, w repertuarze których znajdą się kolędy, pastorałki i świąteczne przeboje. Wystąpią seniorzy z grupy „Popołudniowe Trio”, nie zabraknie też kolęd i pastorałek w wykonaniu samorządowców. O 17.30 zaprosimy Państwa na koncert zespołu Gospel Joy, a po nim wspólnie ubierzemy choinkę (możecie zabrać ozdoby, które powiesicie na choince).

W ramach Jarmarku Świątecznego będziemy też organizować zbiórkę baterii i akumulatorków. W zamian za baterie będziemy wydawać drzewka bożonarodzeniowe (świerki). Zbiórka będzie prowadzona na parkingu MCER od 13:00, do wyczerpania drzewek, ale nie dłużej niż do 17:00.

Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi!

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Jacek Orych – Burmistrz Miasta Marki