” SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE”-PROGRAM EKOLOGICZNY

„Skąd się biorą produkty ekologiczne”

to nowy, ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany  przez GIS wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

• zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
  • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Nasze przedszkolaki z dużym zaangażowaniem przystąpiły do realizacji programu. Zajęcia w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne” realizowane były poprzez wykorzystanie dedykowanej dzieciom publikacji i filmu animowanego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, jak i również opracowanego scenariusza zajęć dla nauczycieli i lekcji pokazowej. Dodatkowo organizowane były warsztaty kulinarne z rodzicami promujące zdrowy styl życia, założyliśmy nasz „Eko- ogródek” oraz współpracowaliśmy ze środowiskiem lokalnym: wyjście do sklepu, w celu nauki świadomego kupowania, spotkanie z dietetykiem, pszczelarzem, weterynarzem. W ramach realizacji programu odbyła się również wycieczka do Mareckich wodociągów, której celem było podniesienie świadomości ekologicznej wychowanków oraz przybliżenie dzieciom istoty procesu oczyszczania wody w ochronie środowiska naturalnego. Nauczyciele poprzez różne metody i formy aktywności ułatwiały dzieciom szybsze przyswajanie poznawanych wiadomości. Uczestnicy programu realizując zajęcia edukacyjne, zdobywali wiedzę na temat: „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

Skąd się biorą produkty ekologiczne – film animowany

Wierzymy, że utrwalone w okresie przedszkolnym przyzwyczajenia i nawyki będą miały wpływ na późniejszy styl życia.

Zapraszamy do GALERII