Projekt: „Gramy zmysłami”-jadalny slime, przygotowanie.

Dzisiejszego popołudnia stworzyliśmy jadalnego slima .Ta aktywność pozwoliła mi zaobserwować zachowania dzieci podczas zabawy „glutowatą” masą.

Niektóre zachowania były nieadekwatne do powodujących je bodźców i wówczas następowało zaburzenie reakcji związanych z dotykiem ( odraza,niechęć dotykania…). U większości dzieci rozwój wrażeń dotykowych i związanych z nimi reakcji przebiega prawidłowo ale nie zawsze tak się dzieje.
Zaburzenia w obrębie układu dotykowego polegają na niewłaściwym, czyli nie adekwatnym do siły bodźców, odbiorze dotyku ( nadwrażliwość dotykowa lub obniżona wrażliwość dotykowa).Proszę ,aby Państwo bawili się z dziećmi różnymi masami i fakturami i obserwowali je aby zauważyć ewentualne problemy i próbować je rozwiązać.

Galeria zdjęć przedstawia dzieci bawiące się masą żelkową.