Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż Przedszkole Miejskie nr 2 w Markach otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Wsparcie finansowe przeznaczone jest na:
a) wzbogacenie księgozbioru placówki – zakup książek dla dzieci w wieku 3-6 lat,
b) realizację działań promujących czytelnictwo: organizację spotkań autorskich, konkursów oraz zakup książek będących nagrodami dla dzieci biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo.

W ramach ww. działań odbyły się już spotkania autorskie z Panią Hanną Niewiadomską oraz Panią Edytą Zarębską, podjęliśmy też współpracę z Biblioteką Miejską oraz zorganizowaliśmy konkurs czytelniczy nt. wiedzy o książce.
W miesiącu listopadzie odbędzie się spotkanie autorskie literacko-muzyczne z pisarką Panią Barbarą Szelągowską oraz ilustratorką Panią Moniką Jędrychowską. Cyklicznie organizowane są na terenie przedszkola zajęcia biblioteczne z wykorzystaniem literatury dziecięcej, jak również zajęcia edukacyjne (promujące czytelnictwo) w oddziałach przedszkolnych.