WARSZTATY Z RODZICAMI- SPOTKANIE Z FARMACEUTKĄ

30 listopada odwiedziła grupę ,,Pingwinki” pani farmaceutka, mama Szymona. Pani Małgosia przybliżyła przedszkolakom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Opowiedziała o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych farmaceutycznych przyborów, a także wytłumaczyła dzieciom, czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Podkreśliła, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Dzieci z pomocą pani Małgosi z wielkim zaangażowaniem ucierały w moździerzu składniki potrzebne do zrobienia maści. Po wykonaniu maści pani farmaceutka przełożyła ją do pudełeczka, a następnie opisała jej zawartość. Tak starannie przygotowaną maścią przedszkolaki mogły posmarować swoje dłonie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani Małgosi gumy z witaminami.

Dziękujemy Pani Małgosi za atrakcyjne zajęcia.

Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas zajęć z panią farmaceutką.